Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 28.03.2024, 17:35

Історія гімназії

Історія нашої школи розпочинається із приміщення, яке й до сьогодні зберігається по вулиці Шевченка, збудованого 1910р., як приміщення Лохвицького реального училища. Будувалось воно протягом 1908-1910 рр.

Частину грошей для будівництва виділив поміщик Ротмістров, який у своїй доповіді Лохвицькому земству наголошував на необхідності створення в Лохвиці середнього навчального закладу для хлопчиків, іншу частину коштів виділило Лохвицьке земство.

Будівля побудована у стилі українського модерну чи модернового класицизму початку ХХ століття.

Приміщення почало діяти в 1910 році. Зараз у цьому приміщенні міститься медичне училище.

Архітектором був Федір Кричевський, брат відомого полтавського архітектора, автора будівлі Полтавського земства.

На першому поверсі приміщення з виходом на вулицю довший час містилася жіноча гімназія. На другому поверсі, з виходом у двір, містилося реальне училище.

Реальне училище припинило свою роботу 1918 року.

У 1920 році за більшовицької влади на його базі було відкрито трудову школу. У 1925 році школа носила ім'я І. Франка і була семирічною. 1933-го року школа стала десятирічною.

У 1935 році випустила свій перший десятий клас.

Протягом усього довоєнного та післявоєнного часу школа працювала на матеріальній базі ще реального училища. Це були чудово обладнані геологічний, фізичний і хімічний кабінети, кімнати для малювання та ліплення.

У 1941 році, коли 12 березня Лохвицю було захоплено німецько-фашистськими загарбниками, у приміщенні школи містився штаб танкової армії генерала Гудеріана. який у своїх спогадах і відмічав чудову матеріальну базу школи.

Під час окупації у школі розташовувався збірний пункт та медична комісія для відправки на примусові роботи до Німеччини українських юнаків і дівчат. За гіркою іронією долі випускники і учні школи, які раніше отримували тут знання, тепер звідси вирушали у нацистське рабство.

У 1942 році у приміщенні школи розміщувався табір військовополонених-вірмен, з яких німці планували сформувати національний легіон. Вірмени готували повстання, яке було викрите восени 1942 року. Керівники розстріляні, а легіон розпущений.

Школа відновила свою роботу в кінці вересня 1943 року, і продовжувала до 1988 року в цьому приміщенні.

1 жовтня 1988 року було відкрите нове приміщення школи, що знаходиться по вулиці 60-річчя Жовтня.

У будівництві школи брали участь всі, навіть тодішній директор Любченко Валентина Степанівна.

У цьому приміщенні школа знаходиться і сьогодні.

«  Березень 2024  »